első edzés előtt

néhány hasznos tanács mielőtt ellátogattok hozzánk 

aki még nem járt nálunk sprint edzésen: sprint edzésen egyenes távon futnak a kutyák, ezért szükség van egy indító, illetve a táv végén egy, a kutyát megfogó személyre. segítünk a kutyád megfogásban, ha egyedül érkezel az edzésre.


aki még nem járt nálunk, és a kutyája most kezdi bontogatni a szárnyait: az a gazdi legyen az indító, akihez jobban kötődik kedvencünk (máskülönben könnyen behívó sprint lesz belőle). ha nem fut / indul el a kutya, akkor a gazda is fusson a nyúl után, így a kutyának jobban megjön a kedve az űzéshez. dicsérni akkor érdemes, mikor a kutya a táv végén éppen elkapja a nyulat, vagy amikor a zsákmány felett tartózkodik. a futam előtt 5 perc emelkedő intenzitású mozgással melegítsetek, majd miután futott a kutyátok, akkor 5 perc levezető séta következzen. meleg időben árnyékos, hűvösebb helyen várakozzatok, a két futam között szerencsés visszatenni a kutyát pihenni az autóba amennyiben lehetőségetek van rá. ne közvetlen a pálya szélén tartózkodjatok, ahol látja a kutya a többi futamot. szájkosár használata a harmadik alkalom után kötelező. teljesen természetes, ha elsőre nem fut végig a kutya, Legelső próbálkozásra ezért fél távot szoktunk futtatni. nem probléma, ha csak rövid ideig szalad a kutya a nyúl után, megáll, hezitál, visszafordul. Lépésről-lépésre fel lehet építeni, hogy a teljes távot lefussa, ezért vannak az edzések. a célunk az, hogy jól érezzük magunkat, elégedettek legyünk, örömmel töltsön el a gyakorlás.


a startról és az érkezésről: a kijelölt starthelynél helyezkedj el, közvetlenül magatok elé tedd le a a műnyúlat, amit a kutyával nyugodtan meg lehet szagoltatni. csatold le a pórázt, esetleg leveheted a nyakörvet is, majd karlendítéssel jelezd, ha készen állsz az elengedésre. ekkor kezdjük el húzni a műnyulat. mikor 5 - 10 méterre eltávolodik, akkor engedd el, indítsd a kutyád. ami a futam végét illeti: a megérkezést váró személy a táv végén kijelölt helyen várakozik biztonságos távolságra a nyomvonaltól (nehogy a kutya véletlenül a gazdinak szaladjon). miután a műnyúl teljesen megállt, a gazda odamegy a nyúlhoz és megvárja hogy a kutyája odamenjen hozzá, ráteszi a pórázt, majd visszasétáltok.


miért kell a szájkosár a harmadik alkalom után? szájkosárban való futtatás élvezetesebbé és izgalmasabbá teszi a sportot a kutya számára - javítja az űzési kedvet. ráadásul nem kell attól tartanunk, hogy kedvencünk elfut a műnyúllal, nem kell a szájából kirángatni, így az edzés gördülékenyebbé és biztonságosabbá válik. vannak olyan kutyák, akik nem fognak rá a nyúlra a táv végén, természetesen addig nincs szükség szájkosárra, míg ez meg nem változik. a szájkosárhoz szoktatás javítja kedvencünk kognitív képességét, így érdemes erre is megtanítani kedvencünket.